Aktualności Satori

Super food, super zioło na detoks wiosenny i nie tylko!

Zdrowe ciało= piękna skóra!
 
Mniszek lekarski to zioło, które zaliczam bezwzględnie do super food!
Doskonałe praktycznie dla wszystkich na wiosnę- to w końcu mniszek jako jedna z pierwszych roślin wyrasta po zimowym uśpieniu , a korzenie tej rośliny są dostępne w naturze dla człowieka przez cały rok. I to właśnie korzenie tej rośliny są najcenniejsze i o nich dziś napiszę!
 
Mniszek charakteryzuje się gorzkim smakiem, który wskazuje na jego odnawiające właściwości. Mniszek wybudza z hibernacji, przyspiesza krążenie, oczyszcza organy ze skutków promieniowania, toksycznych metali ciężkich i innych trucizn. Oprócz intensywnej detoksykacji otrzymujesz od tego ziela składniki odżywcze, takie jak: witamina A, witaminy z grupy B, mangan, jod, wapń, żelazo, magnez, selen, krzem i chlorofil, które dają energię i wspomagają organizm w odpieraniu chorób.
Mniszek jest środkiem zapobiegawczym przeciwko praktycznie każdej chorobie!
 
Na jakie dolegliwości mniszek będzie wsparciem?
🌱obrzęki
🌱zapalenie prostaty
🌱choroby skóry: grzybice, trądziki różnego typu, alergie
🌱otyłość
🌱problemy zdrowotne nerek
🌱zaburzenia funkcji wątroby i pęcherzyka żółciowego
🌱migreny
🌱infekcje dróg moczowych
🌱zaburzenia trawienia
🌱choroby krwi
🌱reakcje histaminowe
🌱powiększenie węzłów chłonnych
 
Najczęściej piję mniszek zagotowując 1 łyżeczkę korzenia w 250 ml wody (około 5min), 2x dziennie, przez 3 tyg. Po tym czasie robię tydzień przerwy i wznawiam rytuał.
 
Jeśli nie lubisz gorzkiego smaku tej rośliny, upraż najpierw korzenie na suchej patelni albo dodaj odrobinę miodu lub syropu klonowego do przygotowanej herbatki według powyższej instrukcji.