świecowanie uszu - metoda Indian Hopi

 

Przyjemna terapia dla uszu i wsparcie systemu autoimmunologicznego przy przeziębieniach.

Zabiegi świecowania uszu znane są od czasów starożytnych. Metoda opiera się na działaniu ciepła oraz naturalnych substancji, jak wosk pszczeli, wyciągów z miodu, szałwii, dziurawca, rumianku czy lnu, z których wykonana jest świeca.
Podczas spalania się świecy wytwarza się podciśnienie w kanale usznym. Powstaje ono na skutek tzw. efektu komina i prowadzi do dostrzegalnej regulacji ciśnienia zatok i błony bębenkowej.
Ciśnienie krążące (tzw. prąd ciśnienia) dostarcza stężoną parę olejków, wzbogaconą ziołowymi substancjami do wnętrza ucha.
Podciśnienie wyciąga osady i zanieczyszczenia z ucha. Podczas procesu spalania, nagrzewająca się blaszka przenosi łagodny, uspokajający prąd ciepła i olejków ziołowych do wnętrza ucha.
Lokalnie dostarczane ciepło powoduje stymulację obwodowego ciśnienia krwi, które wzmacnia immunologiczny system obrony oraz poprawia krążenie limfatyczne. Ciepło stymuluje punkty energetyczne ucha i powoduje prawidłowy obieg energii. Cały ten proces jest bardzo przyjemny i skuteczny.

Zabieg poprzedzony jest masażem małżowiny usznej oraz kanałów limfatycznych okolicy ucha.

wskazania:

- oczyszczanie uszu z zalegającej woskowiny,
- zaburzenia ostrości słuchu, szumy i dzwonienia w uszach,
- problemy z błędnikiem,
- bóle głowy, uporczywe migreny, zapalenie zatok,
- aktywizacja procesów metabolicznych i odpornościowych,
- przeziębienia, choroby górnych dróg oddechowych (nosa, gardła, krtani)


cena: 

75zł

czas trwania: 

około 40 min